- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Āb Zanbūr
Current Weather Kōh-e Āb Zanbūr
Current weather for the city of Kōh-e Āb Zanbūr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -2°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 93 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 2°C |
