- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Kohan-e ‘Olyā
Current Weather Kohan-e ‘Olyā
Current weather for the city of Kohan-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
42°C
feels like 49°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 5 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 32°C |
