- Weather
- United States of America
- Texas
- Kingsland
Current Weather Kingsland
Current weather for the city of Kingsland. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 21. 5. (17:30)
Flood Watch
Valid from 22. 5. (19:00) to 25. 5. (19:00)
Thunderstorms
Valid to 21. 5. (17:40)
Flood Advisory
Valid to 21. 5. (20:30)
24°C
feels like 25°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 63 % |
| cloud cover | 66 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 25°C |
