- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Kīlānbar-e Soflá
Current Weather Kīlānbar-e Soflá
Current weather for the city of Kīlānbar-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 10°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
