- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Khūlah-ye Zarbayd
Current Weather Khūlah-ye Zarbayd
Current weather for the city of Khūlah-ye Zarbayd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 26 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 14°C |
