- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Khūlah-ye Tāwah’ī
Current Weather Khūlah-ye Tāwah’ī
Current weather for the city of Khūlah-ye Tāwah’ī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 8 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 28°C |
