- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Khūlah-ye Tāwah’ī
Current Weather Khūlah-ye Tāwah’ī
Current weather for the city of Khūlah-ye Tāwah’ī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 33°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 32 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 27°C |
