Current Weather Khowrmīz-e ‘Olyā
Current weather for the city of Khowrmīz-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 8 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 20°C |
