Current Weather Khom-e Khosrow
Current weather for the city of Khom-e Khosrow. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 62 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 22°C |
