- Weather
- Syrian Arab Republic
- Idlib Governorate
- Khirbat ash Shāwīsh
Current Weather Khirbat ash Shāwīsh
Current weather for the city of Khirbat ash Shāwīsh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 27 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 22°C |
