- Weather
- Sultanate of Oman
- Musandam
- Khawr Ma‘lá
Current Weather Khawr Ma‘lá
Current weather for the city of Khawr Ma‘lá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
35°C
feels like 37°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 26°C |
| Average: | 35°C |
