- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kharū-ye ‘Olyā
Current Weather Kharū-ye ‘Olyā
Current weather for the city of Kharū-ye ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 26°C |
