- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Khārestān-e Bālā
Current Weather Khārestān-e Bālā
Current weather for the city of Khārestān-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 20°C |
