Current Weather Khāneqāh-e Bafrājerd
Current weather for the city of Khāneqāh-e Bafrājerd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 12°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
