- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Khalīl Zāghahsī
Current Weather Khalīl Zāghahsī
Current weather for the city of Khalīl Zāghahsī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 87 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
