- Weather
- Republic of Iraq
- Salah ad Din
- Khalaf Ḩasan Khalaf
Current Weather Khalaf Ḩasan Khalaf
Current weather for the city of Khalaf Ḩasan Khalaf. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
36°C
feels like 41°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 28°C |
