- Weather
- Republic of Albania
- Dibër
- Kërçishti i Poshtëm
Current Weather Kërçishti i Poshtëm
Current weather for the city of Kërçishti i Poshtëm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 12. 5. (06:00) to 13. 5. (00:00)
11°C
feels like 11°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
