- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Kaunde-gol
Current Weather Kaunde-gol
Current weather for the city of Kaunde-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 16°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 63 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 16°C |
