- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Katal Vasīlī
Current Weather Katal Vasīlī
Current weather for the city of Katal Vasīlī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
