- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kabul
- Katah Sang
Current Weather Katah Sang
Current weather for the city of Katah Sang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 22°C |
