- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Kārīz-e Now
Current Weather Kārīz-e Now
Current weather for the city of Kārīz-e Now. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
