Current Weather Karīmābād-e Ābnīl
Current weather for the city of Karīmābād-e Ābnīl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 13 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 23°C |
