- Weather
- Republic of Iraq
- Diyala Province
- Karīm Khalaf
Current Weather Karīm Khalaf
Current weather for the city of Karīm Khalaf. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 27°C |
