- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Karīm Golzār
Current Weather Karīm Golzār
Current weather for the city of Karīm Golzār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 31°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 38 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 33°C |
