- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Kari-gol
Current Weather Kari-gol
Current weather for the city of Kari-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 8°C |
