- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Zabul
- Kārēzgay
Current Weather Kārēzgay
Current weather for the city of Kārēzgay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 35°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 24°C |
