- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Karaedŏk-san
Current Weather Karaedŏk-san
Current weather for the city of Karaedŏk-san. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 16°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 14°C |
