- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Karaedŏk-san
Current Weather Karaedŏk-san
Current weather for the city of Karaedŏk-san. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
