- Weather
- Greece
- East Macedonia and Thrace
- Kapnófyto
Current Weather Kapnófyto
Current weather for the city of Kapnófyto. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 13. 5. (13:00) to 14. 5. (01:00)
16°C
feels like 15°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 25 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 18°C |
