- Weather
- Republic of Korea
- Seoul
- Kangil-dong
Current Weather Kangil-dong
Current weather for the city of Kangil-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 9°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 11°C |
