- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Kangga-gol
Current Weather Kangga-gol
Current weather for the city of Kangga-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 17°C |
