- Weather
- Iran
- Ilam Province
- Kamūl-e Bābā Khānī
Current Weather Kamūl-e Bābā Khānī
Current weather for the city of Kamūl-e Bābā Khānī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 23°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 64 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 21°C |
