- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kalvārī-e Bālā
Current Weather Kalvārī-e Bālā
Current weather for the city of Kalvārī-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 19°C |
