- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Kal-tong
Current Weather Kal-tong
Current weather for the city of Kal-tong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 17°C |
