- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kallār-e ‘Olyā
Current Weather Kallār-e ‘Olyā
Current weather for the city of Kallār-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 7°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 39 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 9°C |
