- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Kal-gol
Current Weather Kal-gol
Current weather for the city of Kal-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 17°C |
