- Weather
- Iran
- North Khorasan
- Kalāteh-ye Abrīsham
Current Weather Kalāteh-ye Abrīsham
Current weather for the city of Kalāteh-ye Abrīsham. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 19°C |
