- Weather
- Greece
- North Aegean
- Kalamoti
Current Weather Kalamoti
Current weather for the city of Kalamoti. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 1. 5. (03:00) to 1. 5. (13:00)
Flood
Valid from 1. 5. (00:00) to 1. 5. (12:00)
23°C
feels like 24°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 86 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 18°C |
