- Weather
- State of Israel
- Northern District
- Kafr Miṣr
Current Weather Kafr Miṣr
Current weather for the city of Kafr Miṣr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 12. 5. (13:00) to 12. 5. (19:00)
19°C
feels like 20°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 43 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 22°C |
