- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Kae-gol
Current Weather Kae-gol
Current weather for the city of Kae-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 17°C |
