- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Jōy-e Mazār
Current Weather Jōy-e Mazār
Current weather for the city of Jōy-e Mazār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 11 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 19°C |
