- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Jāy-e Moghul
Current Weather Jāy-e Moghul
Current weather for the city of Jāy-e Moghul. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 72 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 13°C |
