- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Javān Sheykh
Current Weather Javān Sheykh
Current weather for the city of Javān Sheykh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 29°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 24°C |
