- Weather
- Islamic Republic of Pakistan
- Punjab
- Jamalwala
Current Weather Jamalwala
Current weather for the city of Jamalwala. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 24 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 26°C |
