- Weather
- United States of America
- New York
- Jacksonville
Current Weather Jacksonville
Current weather for the city of Jacksonville. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 2. 4. (14:20)
Flood Watch
Valid to 2. 4. (08:00)
19°C
feels like 18°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 32 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 84 % |
| cloud cover | 57 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 6°C |
