- Weather
- Republic of Iraq
- Diyala Province
- Jabal Khūshk
Current Weather Jabal Khūshk
Current weather for the city of Jabal Khūshk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 22 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 17°C |
