- Weather
- Sultanate of Oman
- Al Buraimi
- Jabal al Ḩanīyah
Current Weather Jabal al Ḩanīyah
Current weather for the city of Jabal al Ḩanīyah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
33°C
feels like 38°C
| wind | 21 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 6 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 29°C |
