- Weather
- Russia
- Chechnya Republic
- Itum-Kale
Current Weather Itum-Kale
Current weather for the city of Itum-Kale. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
4°C
feels like 6°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 49 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
