- Weather
- Republic of Iraq
- Maysan
- Īshān al Kin
Current Weather Īshān al Kin
Current weather for the city of Īshān al Kin. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 24°C |
