Current Weather Imotica
Current weather for the city of Imotica. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 21. 5. (20:00) to 22. 5. (00:00)
22°C
feels like 23°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 23 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
